Ahmet Dinç Vakfı

Ahmet Dinç Vakfından Eğitim Araştırma’ya Modern Camii

Batman’ın sevilen ailelerinden Dinç Ailesi tarafından merhum Babaları Hacı Tahir Dinç adına Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesine yapılacak Modern Camii için Batman Valiliği ile Ahmet Dinç Vakfı arasında protokol imzalandı. Valilik makamında gerçekleştirilen imza törenine; Vali ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Pamukçu, Ahmet Dinç Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı İş insanı Selman Dinç,

Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Süleyman Öden katıldı.

Modern Camiye Övgü

Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde 2 aydır yapımı devam eden ve kaba inşaatı tamamlanan Modern Camii için imza protokolü yapılırken, yapımı hızla devam eden Hacı Tahir Dinç Camisi 1.5 ay içinde çevre düzenlemesiyle birlikte tamamlanarak hastane idaresine teslim edilecek. Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin her gün binlerce insanının uğrak yeri olan Hastaneye yapılan Modern Cami nedeniyle Ahmet Dinç Vakfı Başkanı Selman Dinç’e ve Dinç ailesine teşekkür etti.

Camii Yapımı Hızla Devam Ediyor

2017 yılında İş ziyareti için gittiği Kameru’nda yaşanan elim trafik kazasında hayatını kaybeden Hayırsever İş insanı Ahmet Dinç’in adının yaşatılması adına kurulan Ahmet Dinç Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından yapılacak Cami 400 metrekare alan üzerine olup, tek kat olarak inşa ediliyor. Erkek mescidi, kadın mescidi ve şadırvan bölümlerinden oluşan Modern Cami 220 kişilik kapasiteye sahiptir. Modern bir mimariyle yapımı devam eden Caminin İnce işçiliği devam ederken, 1.5 ay içinde tamamlanması hedefleniyor.

Ahmet Dinç Eğitim ve Kültür Vakfı’nın Amacı

Batman’ın unutulmayan isimlerinden olan, hayırseverliği, cana yakınlığı ve kente kazandırdığı yatırımlarla binlerce gence iş imkanı sağlayan Merhum Ahmet Dinç adına kurulan Vakıf, Batman’da Maddi durumu düşük öğrencilere burs sağlamanın yanısıra dar gelirli ailelere yardımıda bu vakıf adına yapacak. Vakıf Başkanlığını Batman’ın sevilen iş insanı Dinç Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Selman Dinç yürütecek.

Benzer Haberler