Ahmet Dinç Vakfı

Mübarek Ramazan Ay’ına erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz

Milletçe güzellikleri ve iyilikleri yoğun olarak yaşadığımız, tüm sevdiklerimizle bir araya gelmeye, kardeşliği, dostluğu, toplumsal dayanışma ve yardımlaşmanın en güzel örnekleriyle paylaşmaya çalıştığımız Mübarek Ramazan Ay’ına müteakip idrak edeceğimiz bir   Ramazan Bayramı’na daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Ramazan Bayramı; millî ve manevi değerlerin yeniden yeşertilmesi ve hayata geçirilmesi, rahmetin ve bereketin bol olduğu, dargınlık ve kırgınlıkların unutulup milletin birbirine her zamankinden daha fazla kenetlendiği ve gönül birliği oluşturduğu dinî bayramlarımızdandır.

Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren, dostluk ve barış ortamı oluşturan bu bayramı, dayanışma ruhumuzu, kardeşlik bağlarımızı pekiştirecek bir fırsat olarak görmeliyiz. Bayram günleri, sevme sevindirme günleridir. Bu sevinci ailemizle, dostlarımızla, komşularımızla, kapısının çalınmasını bekleyen kimsesiz vatandaşlarımızla, şehit aileleri ve gazilerimizle birlikte yaşamanın birlik ve beraberlik duygularımızı arttıracağına inanıyorum.

Bu düşüncelerle Sincikli hemşerilerimizin, Ramazan Bayramını kutluyor, sevgi ve kardeşlik duygularının coşkuya dönüştüğü bu günlerin milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa barış, huzur, sağlık ve esenlik getirmesini diliyorum.

Benzer Haberler