Ahmet Dinç Vakfı

Hacı Tahir Dinç Camisi Hizmete Açıldı

Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesine Bahçesine Ahmet Dinç Vakfı ve Batman İl Sağlık Müdürlüğünün iş birliğiyle Ahmet Dinç Vakfı tarafından Hacı Tahir Dinç Camisinin açılışı yapıldı. Açılışa Vali Hulusi Şahin,  İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Pamukçu ve Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç katıldı.

Hacı Tahir Dinç Camisinin açılışına Dinç Yönetim Kurulu Başkanı Selman Dinç, Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi, Batman İl Sağlık Müdürü Hakan Pamukçu, İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, Petrolspor Kulüp Başkanı Abdulvahap Akbaş ve Şahin Katıldı. Katılımcılar tarafından kurdelenin kesilmesinin ardından Batman Valisi Hulusi Şahin caminin içini gezerek, cami hakkında bilgi aldı.

‘’ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA DAHA İYİ HİZMETLER VERECEĞİMİZE İNANIYORUZ’’

Açılış töreninde konuşan Dinç Grup Yönetim Kurulu Başkanı Selman Dinç ‘’Ağabeyim Hacı Ahmet Dinç 4 yıl önce vefat edince onun Batman arasında değerli bir yeri vardı ve iyi bir hayırsever insandı. Biz de bunun devamını getirmek için Ahmet Dinç Vakfı kurduk. Bunun devamını getirmek için de Allah razı olsun sayın valimden ve sayın sağlık il müdürümden bize yer tahsisi yaparak burada bu Hacı Tahir Dinç cami eserini açmış bulunmaktayız. Bu vakıf önümüzdeki yıllarda inşallah daha iyi hizmetler vereceğine inanıyoruz’’ dedi.

‘’DİNİ HİZMETLER YÖNÜNDE BİR EKSİKLİK VARDI’’

Açılış töreninde konuşan Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Şahin, “Ahmet Dinç Vakfı tarafından Eğitim ve Araştırma Hastanemizin bahçesinde bir cami yapıldı. Hacı Tahir Dinç cami. Biliyorsunuz eğitim ve araştırma hastanemiz gerçekten çok büyük bir hastane. Sadece Batman’ın değil bölge şehirlerinin de hasta yükünü taşıyan, kaldıran bir hastane. Dolayısıyla burada dini hizmetler yönünden bir eksik vardı. Bu ihtiyacı karşılamak üzere Ahmet Dinç Vakfımız, İl Sağlık Müdürlüğümüzle ortaklaşa bir çalışma içerisine girdi ve bu güzel eser meydana geldi. Camimizin gördüğünü gibi mimari özelliği de son derece hoş. Ayrıca çok hızlı bir şekilde yapıldı. Ramazan ayının yarısına da hizmet verecek. Bayramda da inşallah burada Bayram namazı kılınacaktır. Bu güzel hizmeti vücuda getiren başta Ahmet Dinç Vakfımızın kıymetli mensuplarına, dinç ailesine teşekkür ediyorum. Allah hayırlarınızı kabul etsin. Nice hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin. Bu ve benzeri hayırları yapan tüm hayırseverlerimize teşekkür ederim. Allah sayılarını arttırsın inşallah’’ dedi.

Benzer Haberler